Spor Aktivitelerinde Çantanızda Bulunması Gerekenler

Bu yazımızda spor aktivitelerinizde her zaman yanınızda olan çantanızda bulunması gerekenler malzemeleri derledik. Hepimiz spor yapmayı çok seviyoruz, bunun yanı sıra her olaya karşı tedbirli ve hazırlıklıyız. Bunun için çantamıza ve içindeki malzemelere her daim ihtiyacımız var.

Çantanızın İçinde Olması Gerekenlerden Bahsetmeden Önce Çantanızdan Bahsedelim;

Çantanız hem spor aktiviteniz esnasında hem de molalarınızda en büyük dostlarınızdandır. Yaptığınız sporla doğru orantılı olarak size eşlik eden çanta aynı önemi taşır. Çantanızın içinde bulunması gerekenlerden önce yanınızdaki çantanızda bazı özelliklere sahip olmalı bunlar; yeterli büyüklüğe, iç hacme sahip olması, dayanıklı olması, mümkünse su geçirmemesidir.

 1-Su Matarası/Şişesi

Çantanızda bulunması gerekenlerin başında temel ihtiyaçlarımızdan biri olan su bulunuyor. Su spor aktiviteniz sırasında ve molalarınızda her zaman yanınızda olmalı.

2-Çorap

Çoraplar ilk akla gelmeyen malzemelerdendir ancak ihtiyaç duyulanlardandır. Çoraplar kurtarıcı malzemelerdendir. Yürüyüş esnasında, molalarınızda, kamp için dinlenme durumlarınızda her zaman yardımcınız olur. Vücutsal olarak ayaklarımızdan üşür ve ısınırız.

3-Atıştırmalık Yiyecekler

Aynı su gibi yiyecek ihtiyacımızda temel ihtiyaçlardandır. Kuruyemişler, bisküviler gibi yiyecekler. Spor aktivitenizde ve yine dinlenmelerinizde hem size enerji vermesi hem de tokluk hissinin uzun sürmesi için çantanızda bulunmalıdır.

4- İç Çamaşırı

İç çamaşırları hem yer kaplamıyor olması hemde her daim ihtiyaç duyuluyor olması sebebiyle yanınızda bulunmalıdır.

5- Naylon Poşet

Naylon poşetler ıslak giysi veya malzemelerinizin yıkanma sonra saklanması için kurtarıcılardandır. Acil devam etme durumlarınızda çantanız içerisinde ıslanma durumu yaşamadan taşımanıza yardımcı olurlar.

 6- Düzenli Kullandığınız İlaçlarınız (varsa)

Düzenli olarak her gün kullandığınız ilaçlarınız varsa çantanızda yerlerini almalılar.

7- El Feneri

Yürüyüşler, kamplar, tırmanışlar ve daha birçok outdoor spor aktivitemizde kesinlikle ihtiyaç duyacaklarımızdan bir diğeridir el feneri. Karanlıkta yardımcımız olmasıyla bir nevi hayat kurtarır.

8- Pil

7. Maddede bahsetmiş olduğumuz el feneriniz için yanınızda olmalıdır.

 9- Kağıt/Not Defteri ve Kalem

Spor aktiviteniz esnasında rota çizmek veya ihtiyacınız olanları yazmanız için yanınızda bulunmaları önemli rol oynar.

10- Ses Çıkaran Patlayıcı veya Torpil

Spor aktiviteniz sırasında doğa ile iç içeyken vahşi hayvanlar ile karşılaşmanız durumunda sizi korur.

11-Islak Mendil-Peçete

Islak mendil ve peçete günlük hayatımızda da önemli kurtarıcılardandır. Çantanızda bulunmalı ve gerekli her durumda elinizin altında olmalıdır.