Zararlı Güneş Işınlarından Korunma Yolları

Soğuk kış günlerini geride bırakarak, yaz aylarının sıcak günlerine girmeye hazırlanıyoruz. Hepimiz yazı, denizi ve tatili seviyoruz. Geçirdiğimiz sert kış günlerinin ardından sıcak günlerde zararlı güneş ışınlarından nasıl korunacağımızdan bahsetmek istedik.

Doğru ürünler ve belirli saatler arasında güneşli bölgelerde bulunmamakla büyük ölçüde koruma sağlamış olacaksınız. İlk olarak güneş ışınlarının en yoğun olduğu zaman aralığı 10.00-16.00 saatleri arasıdır. En zararlı olduğu saat aralığı ise 11.00-13.00 ‘dır. Bu saat aralığında korunmak için kullanılacak ürünlerin yanı sıra güneşe maruz kalmamak önemlidir. Sık dokunmuş, gerçek pamuktan oluşan ürünler güneşten korunmanıza yardımcı olacaklardır. Kuru ve bol giysiler tercihleriniz arasında yer almalıdır.

1- Şapka

Tabii ki şapkaları unutmamalıyız. Güneş ışınlarından belirgin ölçüde koruma sağlayanlardan biri de şapkalardır. Aksesuar-şapka bölümünden ulaşabileceğiniz şapkalarımızın yanı sıra kumaş şapkalar sizi koruyacaktır.Şapka önerimiz için tıklayınız.

2- Güneş Gözlüğü

Başka önemli bir nokta olan güneş gözlükleri gözlerinizi ve göz çevrenizde bulunan derinizi güneşin zararlı ışınlarından ve cilt kanserinden korur. Aksesuar-gözlük bölümünden güneşten korunmanıza yardım ederken kombinlerinizi tamamlayacak gözlüklere ulaşabilirsiniz. Gözlük ve şapka ikilisini doğru ürünlerle kullanmanız halinde güneşin zararlı ışınlarından %65 oranında korunmuş olacaksınız.Gözlük önerimiz için tıklayınız.

3- Güneş Kremi

Sıradaki maddemiz güneş kremleri son zamanlarda kullanımı artmakla birlikte yaz aylarının yanı sıra kış günlerinde de vazgeçilmezlerimizden olan güneş kremlerinin korumasından bahsetmeden olmaz. Sadece güneş kremi kullanmak zararlı güneş ışınlarından korunmaya yetmeyeceği gibi diğer ürünlerle birlikte kullanımında üstün korunma sağlanır. Güneş kremini güneşle temasınızdan yaklaşık yarım saat önce sürmeniz uygun olacaktır. Bu sayede vücudunuz ter ile güneş kremini dışarıya atmamış olur. Su ile temasınız halinde güneş kremi yeniden kullanılmalıdır. Güneş kremini özellikle, omuzlarınıza, ensenize, kulaklarınıza, diz kapaklarınızın arkasına sırt bölgenize, ve bacaklarınıza uygulayınız. Güneş kreminizin son kullanma tarihini mutlaka takip ediniz.

Güneşin zararlı ışınlarından doğru ürünler ve bilgiler ile korunduktan sonra sırada güzel havaların tadını çıkarmak var.